Główna siedziba firmy:

Zjazd 34 , 18-520 Stawiski

tel. 86 474 26 30 | tel./fax 86 474 26 29

Pn. - Pt.: 7.30 - 17.00

Sobota: 7.30 - 15.00

Oddział Przasnysz:

ul. Żwirki i Wigury

tel. 600 641 161

Pn. - Pt.: 7.30 - 17.00

Sobota: 7.30 - 15.00

Oddział Mrągowo:

ul. Lubelska 44C

Tel. 89 741 63 84

Pn. - Pt.: 7.30 - 16.00

Sobota: 7.30 - 14.00

AGCO-banner

Valtra Seria A

seria-aTraktor ten cechuje jedyna w swoim rodzaju konstrukcja, w której zbiornik paliwa zachowuje się jak element ramy i jednocześnie zabezpiecza wał napędowy przedniej osi przed uszkodzeniem. Wysoki prześwit zapewnia dobrą ochronę podwozia.

To mocny, lekki i niezwykle zwinny ciągnik o wspaniałych osiągach, których potrzebujesz do sprawnego wykonania zadań. Układ napędowy WOM w Serii A jest najbardziej wydajny w tej klasie ciągników. Ciągnik nowej Serii A charakteryzuje niezwykła trwałość i niezawodność stosowanych silników AGCO Sisu Power spełniających normę emisji spalin- Euro3. Wszystkie modele ciągników Serii A są również dostępne z napędem na 2 koła.

Korzyści dla Ciebie:

  • Mały promień zawracania,zwinność
  • Duży rozstaw osi zwiększający stabilność
  • Mocna konstrukcja
  • Znakomita współpraca z ładowaczem czołowym
  • Wysoki prześwit
  • Płaski spód ciągnika

Kabina

a series cabW nowej Serii A oferujemy trzy rodzaje kabin: standardową, obniżoną o 155 mm oraz leśną poszerzoną i z dodatkową przestrzenią na pedał gazu, umożliwiającą wygodną pracę przy obróconym fotelu operatora.

Kabiny we wszystkich wersjach są wysoce funkcjonalne, wygodne, o nowoczesnej stylistyce. Duże drzwi oraz solidne uchwyty zapewniają łatwy dostęp i wygodne korzystanie z przestronnej kabiny. Łatwa i szybka regulacja fotela operatora z możliwością obrotu o 180 stopni. Kolumna kierownicza regulowana, a dzięki poręcznej kierownicy jazda ciągnikiem staje się przyjemnością.

Wszystkie główne elementy sterowania są ergonomicznie rozmieszczone i znajdują się w zasięgu ręki. Wskaźniki są wyraźne i dobrze widoczne.

Włączniki elektryczne umieszczone są na prawym panelu znajdującym się na słupku kabiny. Widoczność do przodu jest bardzo dobra dzięki spadzistej masce i umieszczeniu rury wydechowej przy słupku kabiny. Widoczność na boki jest również znakomita, ułatwiając kierowanie ciągnikiem, szczególnie w ciasnych przestrzeniach.

Poza standardową wydajną nagrzewnicą, kabina może być wyposażona w dodatkową nagrzewnicę umieszczoną w suficie kabiny (opcja). Pozwala to na skierowanie nadmuchów ciepłego powietrza zarówno na nogi jak i na górną część ciała.


Silnik

Ciągniki nowej Serii A są wyposażone w solidne i trwałe trzy- lub czterocylindrowe silniki Valtra- AGCO Sisu Power z turbodoładowaniem. W silnikach tych zastosowano unikalne rozwiązanie: podparcie płaszcza cylindra w strefie pracy tłoka.

Nową cechą silników jest bardzo wydajna chłodnica międzystopniowa powietrze- powietrze (Intercooler). Silniki nowej Serii A spełniają surowe wymagania normy emisji spalin Euro3.  

Wszystkie silniki wyposażone są w aparaturę wtryskową Bosch. Przy uruchamianiu silnika powietrze wlotowe jest elektrycznie podgrzewane, co zapewnia łatwy i pewny start silnika w warunkach zimowych i niski poziom emisji spalin.


Hydraulika

Wydatek układu hydraulicznego wynosi 55 litrów na minutę przy ciśnieniu 190 bar. Układ standardowo wyposażony jest w dwa zawory hydrauliczne. Opcjonalnie dostępny jest również zawór III i IV.

Udźwig podnośnika hydraulicznego z siłownikiem wspomagającym wynosi 33 kN. Mechanicznie obsługiwany podnośnik hydrauliczny na życzenie można zastąpić wersją AutoControl, z elektronicznym sterowaniem pracy. Pozwala to na uzyskanie osiągów nie do pokonania w tej klasie ciągników.  

Dostępny jest także przedni, 2,5- tonowy podnośnik hydrauliczny TUZ i przedni WOM. Do Serii A osiągalny jest również montowany fabrycznie znakomity  ładowacz czołowy Valtra. Ciągnik nowej Serii A jest wspaniały w pracach z ładowaczem czołowym.


Przekładnia

Ciągniki nowej Serii A wyposażone są w pełni synchronizowaną przekładnię nawrotną 12+12, wyposażoną w mechaniczną przekładnię nawrotną rewers. Skrzynia biegów ma trzy zakresy i cztery biegi główne. Dzięki temu ponadczasowa sprawność układu przeniesienia napędu jest wyjątkowa.

Bardzo ważną dodatkową cechą jest HiShift- sprzęgło sterowane przyciskiem, który pozwala operatorowi na sterowanie ciągnikiem bez potrzeby używania pedału sprzęgła. HiShift zwiększa komfort operatora, eliminując wysiłek włączania pedału sprzęgła setki razy dziennie.

Napęd na cztery koła jest włączany elektrohydraulicznie. Podczas hamowaniea lub przy zaciągniętym hamulcu postojowym automatycznie włączany jest przedni napęd, co zapewnia hamowanie na cztery koła. Ponadto blokada mechanizmu różnicowego może być włączana lub wyłączana elektrohydraulicznie- naciśnięciem przełącznika.

Opcjonalnie dostępne jest elektroniczne uruchamianie WOM. Mechaniczny włącznik służy również do wyłączania wałka w sytuacjach awaryjnych.

Materiały i dane techniczne

Pobierz broszurę

Parametry techniczne

Elementy odpowiadające za wygląd formularza na stronie! Zaleca się nie ingerowanie w tą część artykułu:

Strona producenta

Wyślij zapytanie:

 
...

Żródło: Valtra